Manufacturer No:ZED-F9P-04B
Manufacturer:u-blox
Type:GPS Modules
Description:GNSS / GPS Modules u-blox F9 dual band GNSS module high precision Professional Grade LGA 17x22 mm 250 pcs/reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | GNSS / GPS Modules |
| Series: | ZED-F9P |
| Frequency: | 1.227 GHz 1.246 GHz 1.207 GHz 1.561 GHz 1.575 GHz 1.602 GHz |
| Number of Channels: | - |
| Time To First Fix - Cold Start: | 30 s |
| Acquisition Sensitivity: | - 160 dBm |
| Horizontal Position Accuracy: | 1.5 m |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Operating Supply Current: | 75 mA 90 mA |
| Interface Type: | I2C SPI UART USB 2.0 |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Protocol - GPS GLONASS: | GNSS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | u-blox |
| Dimensions: | 22 mm x 17 mm x 2.4 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GPS Modules |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
BGM13P22F512GA-V2R
Brand:Silicon Labs

MAYA-W166-00B
Brand:u-blox

ESP32-S3-WROOM-1-N16R2
Brand:Espressif Systems
MGM240SD22VNA2
Brand:Silicon Labs

ENW-89858A1KF
Brand:Panasonic

BGM240PA22VNA3
Brand:Silicon Labs

LARA-R6001D-00B
Brand:u-blox

453-00090R
Brand:Laird Connectivity

LC29HBAMD
Brand:Quectel

LBEE5PK2AE-564
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






