Manufacturer No:453-00091C
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 Lyra series - Bluetooth v5.3 SIP Module with various antenna options (Silicon Labs EFR32BG22) - Cut / Tape
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| RoHS: | Details |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Memory Size: | 512 kB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 3.8 V |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| other: | 625 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
LARA-R6001D-00B
Brand:u-blox

ANNA-B402-00B
Brand:u-blox

BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

ESP32-S3-WROOM-1-N16R8
Brand:Espressif Systems

SARA-R422-01B
Brand:u-blox

BGM13P22F512GA-V2R
Brand:Silicon Labs

BM71BLE01FC2-0B05BA
Brand:Microchip Technology

MGM240PB32VNN3R
Brand:Silicon Labs
453-00142C
Brand:Laird Connectivity

SARA-R510S-01B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






