Manufacturer No:760308103202
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Rcvr Extnded 12uH .16Ohm Qi Qual
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 12 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 200 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 33 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 48 mm |
| Width: | 32 mm |
| Height: | 1 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 25 MHz |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.176370 oz |
HOT760308101220
Brand:Wurth Elektronik

STWBC86JR
Brand:STMicroelectronics
760308102210
Brand:Wurth Elektronik
WR222230-26M8-G
Brand:TDK

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK

WR282840-37K2-LR3
Brand:TDK
760308100110
Brand:Wurth Elektronik

WR303050-12F5-ID
Brand:TDK

P9243-GBNDGI
Brand:Renesas Electronics

IWAS4832AAEB220JF1
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






