Manufacturer No:WRSR-11R0K-16
Manufacturer:Bel
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Rect Wireless Charging Coil 11uH /2.5A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bel |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WRSR |
| Inductance: | 11 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 200 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 30 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 34 mm |
| Width: | 26.7 mm |
| Height: | 0.92 mm |
| Brand: | Bel Signal Transformer |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Subcategory: | Wireless Charging |
HOT760308103102
Brand:Wurth Elektronik

BQ51221YFPT
Brand:Texas Instruments

WR424245-13K2-G
Brand:TDK

WRSC-26R0K-11
Brand:Bel Signal Transformer

146179-8021
Brand:Molex

BQ51013ARHLR
Brand:Texas Instruments

STWLC68JRH
Brand:STMicroelectronics

760308102306
Brand:Wurth Elektronik

P9221-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics

WR303050-15F5-G
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






