Manufacturer No:760308111
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transm Extnd 6.3uH .017Ohm Qi-A11
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 6.3 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 200 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 80 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 53.3 mm |
| Width: | 53.3 mm |
| Height: | 6 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 20 MHz |
| other: | 14 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 1.713306 oz |
HOT760308101411
Brand:Wurth Elektronik

WR303050-15F5-G
Brand:TDK

BQ50002ARHBR
Brand:Texas Instruments

IWAS3010AZEB130KF1
Brand:Vishay / Dale

MWCT1012VLF
Brand:NXP Semiconductors

WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK

DFR0712
Brand:DFRobot

WT202012-15F2-ID
Brand:TDK

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK

WRSR-12R0K-13
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






