Manufacturer No:IWTX5555DEEB100KF1
Manufacturer:Vishay
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Transmitter 10uH 10% 6A Qi Compliant
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Inductance: | 10 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 80 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 55 mm |
| Width: | 55 mm |
| Height: | 4.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Current Rating: | 6 A |
| Lead Length: | 47 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Shape: | Square |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
HOT
MWCT1013AVLH
Brand:NXP Semiconductors
760308103202
Brand:Wurth Elektronik

STWBC86JR
Brand:STMicroelectronics

WR483265-13F5-G
Brand:TDK

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK
760308102212
Brand:Wurth Elektronik

WCT38466-N0E0SST101
Brand:TDK

IWAS3222CZEB190JF1
Brand:Vishay / Dale

WR303050-12F5-ID
Brand:TDK
WT252512-8F2-SM
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






