Manufacturer No:P9243-GBNDGI
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs P9243-GB P9243-GB: EPP+ FAST CHARGE MODE TX (BOOT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 5 V to 19 V |
| Output Voltage: | 5.1 V |
| Output Current: | 50 mA |
| Output Power: | 15 W |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFQFPN-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Development Kit: | P9243-GB-EVK |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
HOTRWC5050AK060-500
Brand:Laird Performance Materials
WMRR138F-0
Brand:Pulse Electronics
760308101103
Brand:Wurth Elektronik

WT1005690-12F2-A6-G1
Brand:TDK

BQ50002RHBR
Brand:Texas Instruments

STWLC98JR
Brand:STMicroelectronics

WLC1115-68LQXQT
Brand:Infineon Technologies

WRSC-47R0K-08
Brand:Bel Signal Transformer

IWTX5050FEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale
760308100141
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






