Manufacturer No:V18AUMLA1206NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 18V 1206 125C AUML AEC-Q200 Low Profile
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | AUML |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | - |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Varistor Voltage: | 23 V |
| Clamping Voltage: | 40 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 1.5 A |
| Surge Energy Rating: | 1.5 J |
| Capacitance: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Surface Mount Multilayer Varistor |
| Width: | 1.6 mm |
HOT
VTA3121026H560DZ
Brand:KYOCERA AVX

V07X385E
Brand:Littelfuse

VCAS080530A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

DV35K4032R2
Brand:Bourns

B72214M0321K000
Brand:EPCOS / TDK

V420SM7
Brand:Littelfuse

AVRH10C270KT350NA8
Brand:TDK

B72214M0271K000
Brand:EPCOS / TDK

V625LA80CP
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






