Manufacturer No:V275LA40CP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 275V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | C-III |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 275 VAC |
| Voltage Rating DC: | 275 VDC |
| Varistor Voltage: | 473 V |
| Clamping Voltage: | 710 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 9 kA |
| Surge Energy Rating: | 320 J |
| Capacitance: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.161297 oz |
HOT
ZV25K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

V20X330E
Brand:Littelfuse

AVRH10C270KT350NA8
Brand:TDK

B72314S2461K101
Brand:EPCOS / TDK

VTA3080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP320E
Brand:Littelfuse

B72314S2351K101
Brand:EPCOS / TDK

V420SM7
Brand:Littelfuse

V2F105C150Y1FDP
Brand:KYOCERA AVX

ZV20K1206201NIR1HT
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






