Manufacturer No:V660LA100BP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 660V 400pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 660 VAC |
| Voltage Rating DC: | 850 VDC |
| Varistor Voltage: | 1.1 kV |
| Clamping Voltage: | 1.65 kV |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 6.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 250 J |
| Capacitance: | 400 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 6.5 A |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.283518 oz |
HOT
V3.5MLA0805NH
Brand:Littelfuse

V390CH8
Brand:Littelfuse

PV275K4032R2
Brand:Bourns

B72214U2301K501
Brand:EPCOS / TDK

VCAS060326A580DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72520E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

V2F105C150Y1FDP
Brand:KYOCERA AVX

DV60K4032R2
Brand:Bourns

B72307S0251K101
Brand:EPCOS / TDK

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






