Manufacturer No:ZV20K1206201NIR1HT
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors ZV 20V 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | ZVHT |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 20 VAC |
| Voltage Rating DC: | 26 VDC |
| Varistor Voltage: | 33 V |
| Clamping Voltage: | 54 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 200 A |
| Surge Energy Rating: | 0.8 J |
| Capacitance: | 620 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 0.85 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Width: | 1.6 mm |
| Unit Weight: | 0.001058 oz |
HOT
B72214U2301K501
Brand:EPCOS / TDK

V18MLE0805NH
Brand:Littelfuse

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

B72214M0321K000
Brand:EPCOS / TDK
TMOV20RP275M
Brand:Littelfuse

B72214M0271K001
Brand:EPCOS / TDK

V20X230E
Brand:Littelfuse

IsoM3-230-B-L2
Brand:Bourns

VCAS080505C150DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72540E0300K062
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






