Manufacturer No:AV30K1210401NIR1HT
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors AVHT AUTO SERIES 30V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | AVHT |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Voltage Rating AC: | 30 VAC |
| Voltage Rating DC: | 34 VDC |
| Varistor Voltage: | 47 V |
| Clamping Voltage: | 77 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 400 A |
| Surge Energy Rating: | 2.3 J |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Height: | 1.3 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Width: | 2.5 mm |
| Unit Weight: | 0.001764 oz |
HOT
V18AUMLA1206NH
Brand:Littelfuse

DV35K4032R2
Brand:Bourns

B72660M0271K072
Brand:EPCOS / TDK

AV17K0805121NIR1HT
Brand:Bourns

B72307S0351K101
Brand:EPCOS / TDK

B72214M0321K001
Brand:EPCOS / TDK

VCAS060330A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72214M0321K000
Brand:EPCOS / TDK

V2F105C150Y1FDP
Brand:KYOCERA AVX

V68MLA1206NHAUTO
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






