Manufacturer No:B72307S0351K101
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors 7mm 350Vac 10% Compact Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SIOV-S07K |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 350 VAC |
| Voltage Rating DC: | 460 VDC |
| Varistor Voltage: | 560 V |
| Clamping Voltage: | 910 V |
| Peak Surge Current: | 1.2 kA |
| Surge Energy Rating: | 27 J |
| Capacitance: | 80 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 10.5 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Length: | 8.5 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Leaded Varistor |
| Width: | 4.9 mm |
| Part # Aliases: | B72307S351K101 |
HOT
VCAS120645K900DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS060326A580DZ
Brand:KYOCERA AVX

AVRM2012C720KT201M
Brand:TDK

DV60K4032R2
Brand:Bourns

V39ZA20P
Brand:Littelfuse

V07X385E
Brand:Littelfuse

V20X330E
Brand:Littelfuse
V07E50P
Brand:Littelfuse
TMOV20RP320E
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






