Manufacturer No:V3.5MLA0805NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 3.5V 120A 2530pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLA |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Voltage Rating AC: | 2.5 VAC |
| Voltage Rating DC: | 3.5 VDC |
| Varistor Voltage: | 7 V |
| Clamping Voltage: | 13 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 120 A |
| Surge Energy Rating: | 300 mJ |
| Capacitance: | 2530 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 2.01 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
V2F105C150Y1FDP
Brand:KYOCERA AVX

IsoM5-320-B-L2
Brand:Bourns

VCAS120645K900DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS060318A400DZ
Brand:KYOCERA AVX

V82ZA2P
Brand:Littelfuse

B72660M0461K093
Brand:EPCOS / TDK

AV14K1812801NIR1
Brand:Bourns

VCAS080518A400DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






