Manufacturer No:B72314S2351K101
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors 14mm 350Vac 10% AdvanceD Compact Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SIOV-S14K |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 350 VAC |
| Voltage Rating DC: | 460 VDC |
| Varistor Voltage: | 560 V |
| Clamping Voltage: | 910 V |
| Peak Surge Current: | 5 kA |
| Surge Energy Rating: | 136 J |
| Capacitance: | 350 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 17 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Length: | 13.5 mm |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Leaded Varistor |
| Width: | 6.4 mm |
HOT
B72530U1600K062
Brand:EPCOS / TDK

V82ZA2P
Brand:Littelfuse

VTA3080526D580DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

V20X330E
Brand:Littelfuse

VCAS080526C580DZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM5-510-R-L2
Brand:Bourns
V07E50P
Brand:Littelfuse

PV275K4032R2
Brand:Bourns

B72214U2301K501
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






