Manufacturer No:B72214M0321K001
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors V14 320Vrms 420VDC 10% Horizontal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B72214M-K00 |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Varistor Voltage: | 320 V |
| Clamping Voltage: | 840 V |
| Diameter: | 14 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 185 J |
| Capacitance: | 600 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 11 mm |
| Lead Spacing: | 16 mm |
| Length: | 27 mm |
| other: | 135 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | High Surge |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | B72214M321K1 |
HOT
B72310S0681K101
Brand:EPCOS / TDK

AV17K1812801NIR1
Brand:Bourns

B72314S2461K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0351K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0321K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

V20E625P
Brand:Littelfuse

TMOV14RP300E
Brand:Littelfuse

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK
TMOV20RP385E
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






