Manufacturer No:V5.5MLA1206NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 5.5V 150A 3500pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLA |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 4 VAC |
| Voltage Rating DC: | 5 VDC |
| Varistor Voltage: | 7.1 V |
| Clamping Voltage: | 17.5 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 150 A |
| Surge Energy Rating: | 400 mJ |
| Capacitance: | 3500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Varistor |
| Width: | 1.6 mm |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
PV275K4032R2
Brand:Bourns

V5.5MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

B72540E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

B72530E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0351K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS080530A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

V5.5MLA0603NH
Brand:Littelfuse

VCAS060330A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0351K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






