Manufacturer No:B72314S0351K101
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors 14mm 350Vac 10% Compact Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SIOV-S14K |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 350 VAC |
| Voltage Rating DC: | 460 VDC |
| Varistor Voltage: | 560 V |
| Clamping Voltage: | 910 V |
| Peak Surge Current: | 4.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 80 J |
| Capacitance: | 350 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 17 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Length: | 13.5 mm |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Leaded Varistor |
| Width: | 6.4 mm |
| Part # Aliases: | B72314S351K101 |
HOT
AV30K1210401NIR1HT
Brand:Bourns

V3.5MLA0805NH
Brand:Littelfuse

VCAS060326A580DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS080526C580DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72214M0171K001
Brand:EPCOS / TDK

IsoM3-230-B-L2
Brand:Bourns

VTA3121026H560DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72314S2301K101
Brand:EPCOS / TDK

AV14K2220122NIR1
Brand:Bourns

IsoM3-175-R-L2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






