Manufacturer No:V510LA80BP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 500pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 510 VAC |
| Voltage Rating DC: | 675 VDC |
| Varistor Voltage: | 735 V to 860 V |
| Clamping Voltage: | 1.28 kV |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 6.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 190 J |
| Capacitance: | 500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 100 A |
| Height: | 7.3 mm |
| Lead Spacing: | 6.5 mm to 8.5 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.386391 oz |
HOT
V27CH8T
Brand:Littelfuse

V250LA4P
Brand:Littelfuse
TMOV20RP420M
Brand:Littelfuse

ZV17K1210401NIR1
Brand:Bourns

ZV40K2220102NIR1HT
Brand:Bourns

AV20K1206201NIR1
Brand:Bourns

B72314S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

V575LT40AP
Brand:Littelfuse

VCAS120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX

V200CH8
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






