Manufacturer No:V20E230P
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 230V 20mm Epoxy UltraMOV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | UltraMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 230 VAC |
| Voltage Rating DC: | 300 VDC |
| Varistor Voltage: | 324 V to 396 V |
| Clamping Voltage: | 595 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 160 J |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 100 A |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | UltraMOV |
| Unit Weight: | 0.144024 oz |
HOT
V20E250P
Brand:Littelfuse

ZV30K0805121NIR1HT
Brand:Bourns

ZV30K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

V30MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

V3.5MLA1206NH
Brand:Littelfuse

V25S550P
Brand:Littelfuse

B72314S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

VTA3120618D400DZ
Brand:KYOCERA AVX

ZV40K1206121NIR1HT
Brand:Bourns

VCAS120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






