Manufacturer No:TMOV20RP420M
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 20MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | iTMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 420 VAC |
| Voltage Rating DC: | 560 VDC |
| Varistor Voltage: | 748 V |
| Clamping Voltage: | 1.12 kV |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 320 J |
| Capacitance: | 600 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | iTMOV |
| Unit Weight: | 0.251768 oz |
HOT
V320LT7P
Brand:Littelfuse

VCAS060309A200DZ
Brand:KYOCERA AVX

V25S250P
Brand:Littelfuse

B72540T6500K062
Brand:EPCOS / TDK

B72214M0171K000
Brand:EPCOS / TDK

B72307S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

AV17K1206201NIR1HT
Brand:Bourns

ZV30K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

MLV1206E34003T
Brand:Vishay / BC Components

AV20K1206201NIR1
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






