Manufacturer No:V575LT40AP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 575V 220pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 575 VAC |
| Voltage Rating DC: | 730 VDC |
| Clamping Voltage: | 1.5 kV |
| Diameter: | 14 mm |
| Peak Surge Current: | 4.5 kA |
| Capacitance: | 220 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 4.5 A |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.195243 oz |
HOT
ZV30K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

V510LA80BP
Brand:Littelfuse

B72230M0151M401
Brand:EPCOS / TDK

B72540T6500K062
Brand:EPCOS / TDK

V25S115P
Brand:Littelfuse

AV17K1206201NIR1HT
Brand:Bourns

82380050100
Brand:Wurth Elektronik

V300LA4P
Brand:Littelfuse
TMOV20RP420M
Brand:Littelfuse

V575LT40AP
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






