Manufacturer No:MLV1206E34003T
Manufacturer:Vishay
Type:Varistors
Description:Varistors 1206 40volts 56A 61.0V to 77.0V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLV1206E3 |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 40 VAC |
| Voltage Rating DC: | 56 VDC |
| Varistor Voltage: | 77 V |
| Clamping Voltage: | 120 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 180 A |
| Surge Energy Rating: | 1 J |
| Capacitance: | 380 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | SMD Multilayer Varistor |
| Width: | 1.6 mm |
| Unit Weight: | 0.000882 oz |
HOT
V48MLA1210NHAUTO
Brand:Littelfuse

V12MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

B72214M0171K000
Brand:EPCOS / TDK

VCAS120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX

V47CH8T
Brand:Littelfuse

MLV1206E34003T
Brand:Vishay / BC Components

V320LT7P
Brand:Littelfuse

AV17K1206201NIR1HT
Brand:Bourns

V20E250P
Brand:Littelfuse

V18AUMLA1210NH
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






