Manufacturer No:V42MLA1206NH
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 42 VDC .8J 92V-CLMP 180A PK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MLA |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Voltage Rating AC: | 30 VAC |
| Voltage Rating DC: | 42 VDC |
| Varistor Voltage: | 46 V |
| Clamping Voltage: | 92 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 180 A |
| Surge Energy Rating: | 800 mJ |
| Capacitance: | 425 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Varistor |
| Width: | 1.6 mm |
| Unit Weight: | 0.002787 oz |
HOT
V300LA4P
Brand:Littelfuse

V25S550P
Brand:Littelfuse

V26MLA1206NH
Brand:Littelfuse

B72314S0301K101
Brand:EPCOS / TDK

V510LA80BP
Brand:Littelfuse

ZV40K2220102NIR1HT
Brand:Bourns

AV17K1206201NIR1HT
Brand:Bourns

VCAS120648D101DZ
Brand:KYOCERA AVX

V18AUMLA1210NH
Brand:Littelfuse

V575LT40AP
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






