Manufacturer No:DV300K3225R2
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Varistors DV SERIES 300V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 3225 (8063 metric) |
| Voltage Rating AC: | 300 VAC |
| Voltage Rating DC: | 385 VDC |
| Varistor Voltage: | 470 V |
| Clamping Voltage: | 775 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 400 A |
| Surge Energy Rating: | 15 J |
| Capacitance: | 85 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 8 mm |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Tradename: | Keko-Varicon |
| Type: | Medium Voltage Varistor |
| Width: | 6.3 mm |
| Unit Weight: | 0.014110 oz |
HOT
ZV30K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

VCAS120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX

V12MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

V250LA4P
Brand:Littelfuse

ZV40K2220102NIR1HT
Brand:Bourns

MLV1206E34003T
Brand:Vishay / BC Components

B72230M0151M401
Brand:EPCOS / TDK

V27CH8T
Brand:Littelfuse

82380050100
Brand:Wurth Elektronik

V300LA4P
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






