Manufacturer No:V20E250P
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 250V 20mm Epoxy UltraMOV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | UltraMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 250 VAC |
| Voltage Rating DC: | 320 VDC |
| Varistor Voltage: | 351 V to 429 V |
| Clamping Voltage: | 650 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 170 J |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 100 A |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | UltraMOV |
| Unit Weight: | 0.142494 oz |
HOT
VCAS120626F540DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS060309A200DZ
Brand:KYOCERA AVX

MLV1206E34003T
Brand:Vishay / BC Components

V47CH8T
Brand:Littelfuse

V25S550P
Brand:Littelfuse

B72307S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS120648D101DZ
Brand:KYOCERA AVX

V27CH8T
Brand:Littelfuse

B72314S0301K101
Brand:EPCOS / TDK

V42MLA1206NH
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






