Manufacturer No:SISHA06DN-T1-GE3
Manufacturer:Vishay
Type:MOSFET
Description:MOSFET N-Channel 30 V (D-S) MOSFET SH 3 mO 10V 4 mO 4.5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PowerPAK1212-8SH |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 30 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 104 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 3 mOhms 4 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 16 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 1 V 2.4 V |
| Qg - Gate Charge: | 44.6 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 52 W |
| Series: | SiSHA06DN |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Fall Time: | 5 ns |
| Forward Transconductance - Min: | 57 S |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 6 ns |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 12 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 28 ns |
HOT
IPQC60R040S7XTMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMNR98-25YLEX
Brand:Nexperia

IAUTN06S5N008ATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN014-60HSX
Brand:Nexperia

PSMN6R8-40HSX
Brand:Nexperia
FF1800R23IE7PBPSA1
Brand:Infineon Technologies

NTBG028N170M1
Brand:onsemi

F3L225R12W3H3B11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

NTMT045N065SC1
Brand:onsemi

NTBG014N120M3P
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






