Manufacturer No:SH68N65DM6AG
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:MOSFET
Description:MOSFET Automotive grade N-channel 650V 35 mOhm 64A MDmesh DM6 half-bridge Power MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 650 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 64 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 35 mOhms |
| Qualification: | AQG 324 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 200 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Unit Weight: | 0.289246 oz |
HOTGAN080-650EBEZ
Brand:Nexperia

SIJA54ADP-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors
BC55-10PAS-QX
Brand:Nexperia

IPTC039N15NM5ATMA1
Brand:Infineon Technologies

SQ4401CEY-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
NVH4L070N120M3S
Brand:onsemi

FS200R12N3T4RB81BPSA1
Brand:Infineon Technologies

NJVMJK31CTWG
Brand:onsemi

IPT022N10NF2SATMA1
Brand:Infineon Technologies
XPQR3004PB,LXHQ
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






