Manufacturer No:BFU630F,115
Manufacturer:NXP
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors Single NPN 21GHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | BFU630F |
| Transistor Type: | Bipolar |
| Technology: | Si |
| Transistor Polarity: | NPN |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 90 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 5.5 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 2.5 V |
| Continuous Collector Current: | 3 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-343F |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Gain Bandwidth Product fT: | 21 GHz |
| Pd - Power Dissipation: | 200 mW |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Transistors |
| Type: | RF Bipolar Small Signal |
| Part # Aliases: | 934064609115 |
| Unit Weight: | 0.000235 oz |
HOT
RF5L15120CB4
Brand:STMicroelectronics

MRF454
Brand:MACOM

QPD2120D
Brand:Qorvo
CGHV38375F
Brand:Wolfspeed

GTVA126001EC-V1-R0
Brand:Wolfspeed

CGHV1F025S
Brand:Wolfspeed

CGHV96100F2
Brand:Wolfspeed

QPD1006
Brand:Qorvo

QPD1000
Brand:Qorvo
QPD2018D
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






