Manufacturer No:BFR840L3RHESDE6327XTSA1
Manufacturer:Infineon
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors RF BIP TRANSISTORS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | BFR840L3 |
| Transistor Type: | Bipolar |
| Technology: | SiGe |
| Operating Frequency: | 75 GHz |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 2.25 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 2.9 V |
| Continuous Collector Current: | 35 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSLP-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Pd - Power Dissipation: | 75 mW |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Transistors |
| Type: | RF Silicon Germanium |
| Part # Aliases: | BFR 840L3RHESD E6327 SP000978848 |
| Unit Weight: | 0.000018 oz |
HOT
MRF171A
Brand:MACOM
AFT09MS031NR1
Brand:NXP Semiconductors

MRFE6VP61K25HR6
Brand:NXP Semiconductors

BFP 420 H6433
Brand:Infineon Technologies

T2G6003028-FL
Brand:Qorvo

BFU520YX
Brand:NXP Semiconductors

QPD0007SR
Brand:Qorvo

MWT-PH11F
Brand:MicroWave Technology

QPD1016
Brand:Qorvo

A5G35H120NT2
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






