Manufacturer No:QPD1025
Manufacturer:Qorvo
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 1-1.1GHz 1800 Watt Gain 22.5dB 65V GaN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | Dual N-Channel |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Id - Continuous Drain Current: | 28 A |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 65 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 1 GHz to 1.1 GHz |
| Gain: | 22.5 dB |
| Output Power: | 1.862 kW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Package / Case: | NI-1230-4 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 685 W |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | QPD1025 |
| other: | 18 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Type: | RF Power MOSFET |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 2.8 V |
HOT
BFS483H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

BFR 380F H6327
Brand:Infineon Technologies

MRF173
Brand:MACOM

BFR840L3RHESDE6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

MRF171A
Brand:MACOM

T2G6001528-Q3
Brand:Qorvo
BFR843EL3E6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

RFM04U6P(TE12L,F)
Brand:Toshiba

BFP 183 E7764
Brand:Infineon Technologies

QPD1025
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






