Manufacturer No:QPD2018D
Manufacturer:Qorvo
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors 0.18 mm Pwr pHEMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | pHEMT |
| Technology: | GaAs |
| Gain: | 14 dB |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0.41 mm x 0.34 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Qorvo |
| NF - Noise Figure: | 1 dB |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| Series: | QPD2018D |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Transistors |
HOT
QPD1028L
Brand:Qorvo

BFU520AR
Brand:NXP Semiconductors

QPD1010
Brand:Qorvo

QPD2160D
Brand:Qorvo

T2G6000528-Q3
Brand:Qorvo

QPD0060
Brand:Qorvo
NPTB00025B
Brand:MACOM

RF2L16180CB4
Brand:STMicroelectronics

CGH40035F
Brand:Wolfspeed

CGH40010F
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






