Manufacturer No:MMRF5014HR5
Manufacturer:NXP
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 1-2690 MHz 125 W CW 50 V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Id - Continuous Drain Current: | 350 mA |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 125 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 1 MHz to 2.7 GHz |
| Gain: | 16 dB |
| Output Power: | 125 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | MMRF5014 |
| other: | 50 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Type: | RF Power MOSFET |
| Part # Aliases: | 935320584128 |
| Unit Weight: | 0.119748 oz |
HOTNPT2022
Brand:MACOM

GTVA126001EC-V1-R0
Brand:Wolfspeed

BFU550WF
Brand:NXP Semiconductors

QPD2060D
Brand:Qorvo
CGHV38375F
Brand:Wolfspeed
BFU630F,115
Brand:NXP Semiconductors
BFU760F,115
Brand:NXP Semiconductors

QPD1028L
Brand:Qorvo

QPD2120D
Brand:Qorvo

RF3L05150CB4
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






