Manufacturer No:SD2931-11W
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors RF PWR N-Ch MOS 150W 14dB 175MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Technology: | Si |
| Id - Continuous Drain Current: | 20 A |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 125 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 175 MHz |
| Gain: | 14 dB |
| Output Power: | 150 W |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | SD2931 |
| other: | 50 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Type: | RF Power MOSFET |
HOT
BFR 380F H6327
Brand:Infineon Technologies

QPD1029L
Brand:Qorvo

MRF300AN
Brand:NXP Semiconductors

QPD1013
Brand:Qorvo

QPD1000
Brand:Qorvo

QPD2080D
Brand:Qorvo

MWT-PH9F
Brand:MicroWave Technology

BFP 420 H6433
Brand:Infineon Technologies

SKY65050-372LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MAPRST0912-50
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






