Manufacturer No:CGHV38375F
Manufacturer:Wolfspeed
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors 400W GaN HEMT 50V 2.75-3.75GHz IM FET Flange
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | HEMT |
| Technology: | GaN |
| Operating Frequency: | 2.75 GHz to 3.75 GHz |
| Gain: | 11 dB |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 125 V |
| Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage: | - 10 V 2 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 24 A |
| Output Power: | 400 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Package / Case: | 440226 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Transistors |
HOT
NSVF5488SKT3G
Brand:onsemi

QPD1010
Brand:Qorvo

MWT-PH8F
Brand:MicroWave Technology

BFR 380F H6327
Brand:Infineon Technologies
QPD2018D
Brand:Qorvo

MRFX600HR5
Brand:NXP Semiconductors

QPD1000
Brand:Qorvo

ARF1501
Brand:Microchip Technology

TGF2977-SM
Brand:Qorvo

QPD2080D
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






