Manufacturer No:TMP6431QDYARQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC Automotive grade silicon-based linear thermistor with a positive temperature coefficient (PTC) 2-SOT-5X3 -40 to 150
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Resistance: | 47 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Current Rating: | 100 uA |
| Height: | 0.7 mm |
| Length: | 1.3 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Package / Case: | SOT-5X3-2 |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 6400 PPM/C |
| Voltage Rating DC: | 5.5 VDC |
| Width: | 0.85 mm |
HOT
B59008C0100A040
Brand:EPCOS / TDK

B59701A0070A062
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0105A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC100MM1RB
Brand:Murata Electronics
TFPT0805L2201FM
Brand:Vishay / Dale

PRG18BC150MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRG21BB150MB1RK
Brand:Murata Electronics

PRG18BC220MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRF18BD471RB5RB
Brand:Murata Electronics

KTY81/221,112
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






