Manufacturer No:TFPT0805L3301FV
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 3.3Kohms 1% Linear
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TFPT |
| Resistance: | 3.3 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Height: | 0.45 mm |
| Length: | 2 mm |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 4110 PPM / C |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 40 V |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.026612 oz |
HOT
B59100M1100A070
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDYARQ1
Brand:Texas Instruments

B59315P1120A062
Brand:EPCOS / TDK

B59880C0130A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL17R501TBE
Brand:Vishay / BC Components

B59883C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59955C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL17R121NBE
Brand:Vishay / BC Components

PRG18BC150MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






