Manufacturer No:PRG18BC6R8MM1RB
Manufacturer:Murata
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 6.8 OHM 20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PRG18-MM1RB |
| Resistance: | 6.8 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Current Rating: | 3.5 A |
| Height: | 0.6 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | POSISTOR |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 20 V |
| Width: | 0.8 mm |
| Unit Weight: | 0.000035 oz |
HOT
B59880C0160A070
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L2201FM
Brand:Vishay / Dale

B59204J130B10
Brand:EPCOS / TDK

PRG15BC680MM1RC
Brand:Murata Electronics

PTCCL05H100SBE
Brand:Vishay / BC Components

PRG18BC100MM1RB
Brand:Murata Electronics

B59910C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF15BE103RB6RC
Brand:Murata Electronics

YM120D260N150
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PRF18BB471RB5RB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






