Manufacturer No:B59641A0115A062
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 0603 470ohms 115C Temperature Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Superior |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 32 V |
| Width: | 0.8 mm |
| Part # Aliases: | B59641A115A62 |
| Unit Weight: | 0.004586 oz |
HOTPTCSL03T101DT1E
Brand:Vishay / BC Components

B59060A0040A010
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDECRQ1
Brand:Texas Instruments

B59840C0080A070
Brand:EPCOS / TDK

KTY81/122,112
Brand:NXP Semiconductors

PTCCL07H411DBE
Brand:Vishay / BC Components

PRF21BE471QB5RA
Brand:Murata Electronics

PRG21BB150MB1RK
Brand:Murata Electronics

PRG18BC150MM1RB
Brand:Murata Electronics

PTCCL05H950HBE
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






