Manufacturer No:B59752C0120A070
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 280AC400DC80oHMS PTC Thermistor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B597x-Cx |
| Resistance: | 80 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Diameter: | 13 mm |
| Height: | 18 mm |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 280 VAC |
| Voltage Rating DC: | 400 VDC |
| Width: | 7.5 mm |
| Part # Aliases: | B59752C120A70 |
| Unit Weight: | 0.131572 oz |
HOT
B59721A0090A062
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1120A070
Brand:EPCOS / TDK

YM120D260N150
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B59985C0120A051
Brand:EPCOS / TDK
YQD120N0025
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PRF18BB471RS5RB
Brand:Murata Electronics

PTCTL8NR100HBE
Brand:Vishay / BC Components

PTCCL17H112DBE
Brand:Vishay / BC Components

PRF21BE471QB5RA
Brand:Murata Electronics

NB-PTCO-158
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






