Manufacturer No:B59421A0085A062
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 0402 470ohms 85C Temperature Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Superior |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 1 mm |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 32 V |
| Width: | 0.5 mm |
| Part # Aliases: | B59421A85A62 |
HOT
PRG21BB220MB1RK
Brand:Murata Electronics

B59052D1120A040
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L3901FV
Brand:Vishay / Dale

KTY81/122,112
Brand:NXP Semiconductors

B59300M1155A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BD471RS5RB
Brand:Murata Electronics

PRF15AR102RB6RC
Brand:Murata Electronics

NB-PTCO-002
Brand:Measurement Specialties

TMP6431QDECRQ1
Brand:Texas Instruments

B59300M1130A070
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






