Manufacturer No:B59721A0090A062
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 0805 680ohms 90C Temperature Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Superior |
| Resistance: | 680 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 2 mm |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 32 V |
| Width: | 1.25 mm |
| Part # Aliases: | B59721A90A62 |
| Unit Weight: | 0.003364 oz |
HOT
PRF18BE471QS5RB
Brand:Murata Electronics

B59985C0120A051
Brand:EPCOS / TDK

B59880C0160A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BF471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59052D1120A040
Brand:EPCOS / TDK

B59721A110A62
Brand:EPCOS / TDK

TMP6131DYAT
Brand:Texas Instruments

PRG21BC6R8MM1RK
Brand:Murata Electronics

PRG21AR4R7MS5RA
Brand:Murata Electronics

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






