Manufacturer No:B59102R0070A010
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 70C 400V 130ohms PTC for Heating Apps
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59102 |
| Resistance: | 700 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | Clamp Mount |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 35 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 230 V |
| Width: | 6.2 mm |
| Part # Aliases: | B59102R70A10 |
| Unit Weight: | 0.087127 oz |
HOT
PTCCL05H100SBE
Brand:Vishay / BC Components

PRF18BD471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59100M1100A070
Brand:EPCOS / TDK

B59754B0120A070
Brand:EPCOS / TDK
PTC305C21
Brand:Vishay / Cera-Mite

PRG15BC4R7MM1RC
Brand:Murata Electronics
TFPT0603L3300FM
Brand:Vishay / Dale

B59883C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59885C0120A051
Brand:EPCOS / TDK

PRG21AR4R7MS5RA
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






