Manufacturer No:PRG21AR4R7MS5RA
Manufacturer:Murata
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PRG21-MS5RA |
| Resistance: | 4.7 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | Murata Electronics |
| Current Rating: | 4.26 A |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 2 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | POSISTOR |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 16 V |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.000035 oz |
HOT
PRF15BE103RB6RC
Brand:Murata Electronics

PRG21BB150MB1RK
Brand:Murata Electronics

B59641A0105A062
Brand:EPCOS / TDK

B59100M1110A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCTL4MR500SBE
Brand:Vishay / BC Components

B59875C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59880C0160A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG21BC0R2MM1RA
Brand:Murata Electronics
YQS8067
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B59890C0120A070
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






