Manufacturer No:PTCEL13R251NBE
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTCEL13EL 250ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCEL |
| Resistance: | 250 Ohms |
| Tolerance: | 30 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Diameter: | 13.5 mm |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 480 VAC |
| Voltage Rating DC: | 680 VDC |
| Width: | 7 mm |
| Unit Weight: | 0.123459 oz |
HOTYQS8070
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PRF18BB471RS5RB
Brand:Murata Electronics
YQD120N0025
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PRG21BC6R8MM1RK
Brand:Murata Electronics

B59100M1150A070
Brand:EPCOS / TDK

B59053A0180A010
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0105A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC220MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRG18BC1R0MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRG21BC4R7MM1RK
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






