Manufacturer No:B59641A0075A062
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 0603 470ohms 75C Temperature Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Superior |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 32 VDC |
| Voltage Rating DC: | 32 VDC |
| Width: | 0.8 mm |
| Part # Aliases: | B59641A75A62 |
| Unit Weight: | 0.001697 oz |
HOT
PRF18BE471QS5RB
Brand:Murata Electronics

B59752C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1155A070
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L3901FV
Brand:Vishay / Dale

PTCCL05H181DBE
Brand:Vishay / BC Components

B59810C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59204J130B10
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1130A070
Brand:EPCOS / TDK
YQS5868PTF
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PTCEL17R251SBE
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






