Manufacturer No:B59315P1120A062
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 80Vdc 310mA 16ohms PTC Overcurrent
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59x15 |
| Resistance: | 16 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Current Rating: | 150 mA |
| Length: | 10 mm |
| Package / Case: | 4032 (10080 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 63 V |
| Part # Aliases: | B59315P1120A62 B59315P1120A 62Z15 |
| Unit Weight: | 0.021164 oz |
HOT
B59945C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG15BC4R7MM1RC
Brand:Murata Electronics

B59883C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59840C0080A070
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDYARQ1
Brand:Texas Instruments

B59300M1155A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL17R501TBE
Brand:Vishay / BC Components
YQS5868PTF
Brand:Amphenol Advanced Sensors

162PS1J
Brand:Littelfuse
TFPT0603L2200FV
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






