Manufacturer No:YQS8067
Manufacturer:Amphenol
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTC Thermistor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | YM |
| Resistance: | 60 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Current Rating: | 85 mA |
| Diameter: | 6 mm |
| Lead Diameter: | 0.66 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Length: | 4.5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | THERMOMETRICS |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 265 V |
| Width: | 12 mm |
HOT
PRG21AR220MS1RK
Brand:Murata Electronics

B59100M1100A070
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0075A062
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDYARQ1
Brand:Texas Instruments

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics

PTCEL17R121NBE
Brand:Vishay / BC Components

PRG21BC4R7MM1RK
Brand:Murata Electronics

PRF18BE471QS5RB
Brand:Murata Electronics

B59955C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG15BC330MM1RC
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






