Manufacturer No:TMP6131DYAT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC ±1% tolerance 10kΩ linear thermistor available in 0402 and 0603 package options 2-SOT-5X3 -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Current Rating: | 400 uA |
| Length: | 1.2 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Package / Case: | SOT-5X3-2 |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 6400 PPM/C |
| Type: | PTC |
| Voltage Rating DC: | 0 VDC to 5.5 VDC |
| Width: | 0.8 mm |
| Unit Weight: | 0.009611 oz |
HOT
PRG21BC4R7MM1RK
Brand:Murata Electronics

B59100M1150A070
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L3301FV
Brand:Vishay / Dale

B59883C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59215J0130A020
Brand:EPCOS / TDK

B59880C0130A070
Brand:EPCOS / TDK

B59701A0070A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics

PRG21BC4R7MS5RA
Brand:Murata Electronics
YQS8070
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






