Manufacturer No:NTHS0402N01N1003JE
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 100Kohms 5%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTHS |
| B Parameter: | 3964 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Power Rating: | 80 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1.016 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.71 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.002149 oz |
HOT
NKA202C2R2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components

NCU15WF104D6SRC
Brand:Murata Electronics

NTCLE100E3202JB0
Brand:Vishay / BC Components

B57020M2502A001
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0805E3102JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474JHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0805E3103HHT
Brand:Vishay / BC Components

GA10K3MBD1
Brand:Measurement Specialties

NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






